انتخابات کلیبر
قوجا قارتال
چندیست از طریق برخی منابع غیررسمی اما آگاه خبرهای خوشحال کننده ای به گوشمان می رسد که در صورت تحقق یک گام موثر برای احقاق یکی از حقوق مسلم مردم بخش هوراند شهرستان اهر برداشته خواهد شد.

این خبردرحالی به صورت غیررسمی در نهادهای سیاسی و اداری  انتشار یافته است. آنهم در ایام نزدیک به انتخابات که به دلیل اهمیتش برای مردم و نامزدهای انتخاباتی ، همیشه ایام پرخبر و پرحاشیه ای بوده است. اما از طرف دیگر این موضوع یاد و خاطره ی شهرستان شدن بخش خداآفرین را نیز در اذهان عمومی منطقه را زنده می کند.
بخش خداآفرین در اواخر سال 89 با گرفتن چند دهستان از کلیبر درحالی به شهرستان ارتقاء یافت که کمتر کسی گمانش را می برد 
شهرستان شدن خدافرین درحالی  اتفاق افتاد که بخش های بزرگ و پرجمعیتی مانند خسرو شاه(خسرو شهر)و هوراند برای شهرستان شدن بیش از ده ها سال تلاش و پیگیری مداوم کردند.

با این اوصاف آیا بازهم باید به موضوع شهرستان شدن هوراند شک کرد؟ آیا باید آن را پذیرفت ؟ آیا می توان با اطمینان گفت این یک حربه ی سیاسی از جانب برخی از نامزدهای انتخابات پیش روست ؟ دراین میان تکلیف بخش آبش احمد چه می شود ؟ زیرا در مقطع کنونی برخی معتقدند اگر بنا به انجام تقسیمات سیاسی دیگری در شهرستان کلیبر باشد ، بخش آبش احمد برای ارتقاء به شهرستان یکی از گزینه های اصلی محسوب می شود.اما عده ای دیگر  نزدیکی آبش احمد به هوراند را از دلایلی می دانند که موانع پیش پای آبش احمد برای شهرستان شدن هستند. و احتمالا در صورت شهرستان شدن هوراند یخش آبش احمد از بخش های شهرستان مذکور خواهد بود.
با توجه به خاطره شهرستان شدن خداآفرین و انتخاب خمارلو به عنوان مرکز شهرستان برخی از اهالی منطقه جانانلو را شایسته فرماندار شدن می دانستند البته باید توجه داشت که فعلا جانانلو از لحاظ سیاسی روستایی بیش نیست ولی جمیعت قابل تاملی نسبت به شهر خمارلو دارد.
حال باید دید که آبش احمد نیز قربانی شهرستان شدن هوراند می شود یا نه!
آیا در آینده تجربه جلفا تکرار خواهد شد که منجر به انتقال فرمانداری از شهر جلفا به هادی شهر شد!
 در پایان این مقاله جای آن دارد که مجدداً بپرسیم آیا باید این خبرخوش را باور کرد یا به صحت آن به خاطر نزدیک شدن به ایام انتخابات شک کرد ؟ 
اگر قرار باشد شهرستان جدیدی درناحیه ی قره داغ شکل بگیرد کدام یک از بخش ها زودتر از دیگر بخش ها ارتقاء خواهند یافت ؟ به چه دلیل ؟
آیا استان جدیدی در منطقه ی قره داغ به مرکزیت اهر درحال تشکیل است ؟

از شما دعوت می نماییم نظرات خود را پیرامون سئوالات پرسیده شده در این نوشته برای ما ارسال کنید . مطمئن باشید اگر نظرات ارسالی حاوی توهین به اشخاص و ارزش های مذهبی ،ملی و محلی نباشد در همین مکان بدون هیچ سانسوری انتشار داده خواهد شد.ارسال در تاريخ توسط قوجا قارتال

اسلایدر

دانلود فیلم